copyrights

Zygmuntowska - Sala Weselna Nowy Sącz, ul. Zygmuntowska 17, Tel: 690 980 349. Zapraszamy!

Jak wybrać odpowiedniego fotografa na wesele?

Fotograf, obok sali weselnej i odpowiedniego zespołu muzycznego jest kluczowym elementem planowania weselnej zabawy. Bez względu na charakter i rozmiar uroczystości, trudno wyobrazić sobie, aby nowożeńcy nie chcieli uwiecznić tego wyjątkowego dnia na fotografiach.fotograf weselny

Wybierając profesjonalistę do realizacji tego zadania, powinniśmy rozpocząć od dokładnego przeglądu portfolio. Zwróćmy uwagę na kadrowanie zdjęć oraz ilość umieszczonych w albumie fotografii. Uważajmy na intensywnie przerabiane zdjęcia oraz nakładane filtry, w niektórych przypadkach oznacza to tuszowanie braku odpowiednich umiejętności. Bogate i dobrze wykadrowane portfolio będzie przemawiało na korzyść fotografa i świadczyło o jego doświadczeniu. Mimo tego, samo portfolio nie może być wyznacznikiem.

Reportaż ślubny – jakość, nie ilość

Rozpoczynając rozmowy z fotografem lepiej poprosić o przedstawienie całościowych realizacji dwóch bądź trzech ślubów. Przyjrzyjmy się, czy wszystkie z realizowanych zdjęć trzymają poziom i cały weselny reportaż jest godny uwagi. Reportaż śluby jest swojego rodzaju opowieścią, ważne by fotograf miał pomysł na przeprowadzenie takiej narracji. Odpowiednio zrobione fotografie uchwycą to co istotne, podkreślając piękno kościoła, weselnej sali, ale przede wszystkim emocje tego ważnego dnia. Konieczna jest również elastyczność fotografa i jego otwartość na pomysły Młodej Pary.

Poza tym, przy współpracy warto abyśmy nowo poznaną osobę po prostu polubili. Jeśli będziemy czuć się komfortowo w swoim towarzystwie, podczas wesela, czy na sesji z pewnością będzie to zauważalne na zdjęciach. Fotograf powinien wyróżniać się otwartością i komunikatywnością, tak aby goście nie uciekali od aparatu i chętnie współpracowali z fotografem.

Sprzęt, cena - na co zwrócić uwagę?

Zwróćmy uwagę na jakim sprzęcie pracuje fotograf. Profesjonalny sprzęt z pewnością przełoży się na jakość zdjęć. Dobry aparat umożliwi wykonanie zdjęć w złym oświetleniu, w nocy, czy w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Przy trudnych warunkach jedynie wieloletnie doświadczenie pozwoli na wykonanie naprawdę dobrych zdjęć.

Jak więc odnosić się do rozbieżności w cenach poszczególnych fotografów? Jeśli zależy nam na dobrych zdjęciach, cena nie powinna być aspektem decydującym. Zdjęcia ślubne to szczególny rodzaj fotografowania, skupiający się na chwili, emocji, a nie obrazie. Sama umiejętność robienia zdjęć nie wystarczy, tutaj liczy się uchwycenie momentu. Oczywiście, oświadczony fotograf będzie potrafił także uchwycić piękno sali weselnej, czy kreatywnie wykorzystać otoczenie domu weselnego jako tło ślubnej fotografii.

Dobrym pomysłem jest wcześniejsza współpraca z fotografem, np. przy sesji narzeczeńskiej. Weselnych zdjęć nie da się powtórzyć, moment zakładania obrączek, czy wejście na sale weselną to unikalne momenty, które powinny być zatrzymane w kadrze. Doświadczony fotograf będzie pamiętał o uchwyceniu wszystkich detali: tortu weselnego, sukni ślubnej oraz elementów wystroju sali weselnej, które z przyjemnością będziemy po latach oglądać.