copyrights

Zygmuntowska - Sala Weselna Nowy Sącz, ul. Zygmuntowska 17, Tel: 690 980 349. Zapraszamy!

Pytania przy wyborze domu weselnego

Decydując o miejscu naszego ślubu nie kierujemy się jedynie wolnymi terminami czy niską ceną. Skupiamy się głównie na jakości organizowanego przyjęcia. Aby dobrze przygotować się do poszukiwań odpowiedniego miejsca i właściwego dla nas lokalu warto odpowiedzieć sobie na parę pytań. Czym kierować się wybierając dom weselny?Dom weselny

Liczba gości

To bardzo ważny element w ślubnych przygotowaniach, konkretna liczna gości, którą pragniemy zobaczyć na naszym weselu pomoże wyselekcjonować mniejszą grupę domów weselnych ze wszystkich ofert. Dużych sal, mieszczących ponad setkę osób jest zdecydowanie mniej, dlatego o rezerwacji takiego miejsca warto pomyśleć z dużym wyprzedzeniem.

Lokalizacja domu weselnego

Wizję uroczystości powinniśmy uzależnić także od lokalizacji. Czy zależy nam na tym aby dany dom weselny znajdował się w niedalekiej odległości od miejsca ślubu, czy też wolimy wybrać dom weselny pięknie położony na uboczu, wśród sielskich warunków przyrody. Jeśli marzymy o wyrafinowanej uroczystości, warto przejrzeć ofertę domów weselnych proponujących zabytkowe wnętrza i zabawę na wysokim poziomie. Zwróćmy uwagę na estetykę miejsca, wygląd sali, czy goście będą mieli szansę odetchnąć na zewnątrz.

Co może zaoferować konkurencyjny dom weselny?

Po wstępnych, ogólnikowych ustaleniach przychodzi czas na uszczegółowienie wymagań. Sprawdźmy czy wybrany dom weselny dysponuje miejscami noclegowymi, odpowiednio dużym parkingiem (dojazd nie powinien być dla gości uciążliwy), jaki jest koszt poprawin, jak wygląda kwestia wpłacania zaliczki. Czy sala wyposażona jest w sprawną klimatyzację oraz odpowiednio przestronny parkiet. Przyszli państwo młodzi powinni prześledzić jak wygląda menu. Potrawy powinny być smaczne i przede wszystkim trafiać w gusta gości. Już we wczesnym etapie zdecydujmy czy zależy nam na uniwersalnej polskiej kuchni, czy też na niespotykanych, wykwintnych daniach.

Wybór odpowiedniego miejsca na wesele może być uciążliwym procesem, dlatego warto zwrócić uwagę na kontakt z przedstawicielami domu weselnego. Sprawdźmy czy osoba zarządzająca jest kompetentna a przede wszystkim otwarta i przyjaźnie nastawiona. Bezproblemowa współpraca znacznie ułatwi cały proces przygotowań.