copyrights

Zygmuntowska - Sala Weselna Nowy Sącz, ul. Zygmuntowska 17, Tel: 690 980 349. Zapraszamy!

Męski strój ślubny

Choć męski strój z pewnością stwarza mniej problemów niż dobór sukni ślubnej, nie możemy zapominać również o tej kwestii. Elementy męskiego stroju powinny być dobrane starannie, tak aby Pan Młody czuł się komfortowo, a jednocześnie elegancko. Kluczową rolę odgrywają dodatki, które nadają charakteru i spalają strój w idealną całość.

Musznik

W swoim kształcie przypomina szeroki ukośnie ścięty krawat, wiązany podobnie jak muszka. Takie wiązanie bywa bardzo skomplikowane, dlatego w sprzedaży dostępne są również muszniki zawiązane, gotowe do założenia. Taka ozdoba wygląda bardzo efektownie, nie wymusza założenia kamizelki, jest odpowiednia zarówno do garnituru jak i smokingu.

Plastron

To bardzo elegancki i wykwintny dodatek. Dość długa szarfa, która sięga do paska spodni. Uwiązania w finezyjny węzeł spięty ozdobną szpilka. Plastron jest odpowiedni do krótkiego surduta z kamizelką, raczej nie polecany w połączeniu z garniturem. Dobrym pomysłem jest  plastron w jednolity kolorze kontrastujący z kamizelką.

Muszka

Noszona zwykle do koszuli z łamanym kołnierzykiem. Pamiętajmy, że w przypadku fraku lub smokingu muszka nie może być zbytnio krzykliwa, tak aby stonować całą stylizację, na ostrzejsze kolory możemy zdecydować się w przypadku klasycznego garnituru.

Krawat

Wiele zależy od sposobu wiązania.. Węzeł powinien być dopasowany do koszuli, zwróćmy uwagę by krawat nie wystawał poza końce kołnierzyka. Odpowiednio zawiązany krawat powinien kończyć się na poziomie paska od spodni. Kolor powinien współgrać z tonacją garnituru, ale także z dodatkami partnerki. Dostosujmy całą koncepcje do postury Pana Młodego, jego budowy ciała  i wzrostu - większy mężczyzna w naturalny sposób może pozwolić sobie na większe wiązanie.

Kamizelka

Aby kamizelka dobrze wyglądała musi komponować się z kreacją Panny Młodej. Jeśli  partnerka ubiera suknie w śnieżnobiałym kolorze, raczej nie powinniśmy się decydować na  kamizelkę w odcieniach złotych czy srebrnych.  Kamizelka ze świecącego, poliestrowego materiału wygląda źle,  dlatego trzeba uważać, aby nie była wykonana z innego materiału niż garnitur.

Pas hiszpański

Powinien być noszony do smokingu i koniecznie z muszką, zwykle o szerokości 15-20 cm, wykonany z satyny bądź jedwabiu,  przykrywa obszar kozuli włożonej w spodnie. Pas smokingowy zawsze starajmy dopasować do dodatków partnerki, uwzględniając, że muszka powinna mieć  taki sam kolor co pas.

Bez względu na trendy aktualnej mody męskiej, bazą do eleganckiego wyglądu Pana Młodego jest ciemny garnitur i ładne buty.  Szczególny dzień to czas na szczególny ubiór, ale pamiętajmy, że  warto pozwolić mężczyźnie na samodzielne decyzje w tym zakresie, tak aby Pan Młody miał szansę wyglądać i czuć się dobrze.